• +420 792 319 961

  • info@zlataceskarodinka.cz

  • Zámostní 1155/27, Ostrava

O násPRVNÍ ONLINE FINANČNÍ PORADCE NA TRHU

Příběh začíná na přelomu roku 2008-2009, kdy jsem se poprvé dostal k financím a finančnímu poradenství obecně, bylo to na vysoké škole v Ostravě. První okamžiky byly dost složité, viděl jsem hromadu papírů, formulářů, smluv. A postupem času jsem přicházel do jistého uvědomění, že to pravé poradenství nejsou právě ty smlouvy a administrativa. To je pouze nezbytné zlo, co k tomu prostě patří. Dnes vím, že pravé ryzí poradenství je finanční gramotnost a finanční gramotnost je životní poslání, které jsem se rozhodl šířit do světa.

Finanční poradci často vidí člověka pouze jako nositele smluv, které se ruší a zakládají nové a nové, člověk jen platí a platí. Mnohdy ani neví za co, nebo ani vlastně proč. Možná pro pocit „platím a jsem pojištěný“. Ale co když se pak opravdu něco stane? Mnohokrát jsem ptal sám sebe a i ostatních, proč na pojišťovny všichni tak nadávají, proč říkají, že jsou zloději a podobně. Každý jednotlivý příběh začínal stejným rozhořčením. Ale když jsme ho prozkoumali, vždy jsme zjistili, že to není pojišťovnou, že to vlastně není ani tou smlouvou, proč není plnění takové, jak bychom očekávali. Důvodem bylo, že lidé platili krásné pojistné, které ale bylo vždy něčím podmíněné.

PŘÍKLAD: Moje rodina je zabezpečená, když umřu. Ve smlouvě je uvedeno zajištění pro smrt následkem úrazu. No jo, ale co když umřete na rýmu? Rýma není úraz, takže jste neumřel úrazem, což znamená žádné plnění. Za zajištění sice platíte sympatickou cenu a hřeje vás pocit, že jste správně pojištěný. Že Vaše rodina bude v pohodě. Otázka je, jestli to spíše nejsou vyhozené peníze, když pojištění není maximálně funkční? Já si myslím, že ano. A to je pak často důvodem zklamání z pojištění, které nefunguje dle našich představ.

Proto přicházíme s diagnostikou osobních financi – od ní nečekejte žádné smlouvy, žádné pojištění apod., to diagnostika opravdu není. Diagnostika vám řekne, jak mít finance správně nastavené, aby Vás nikdy nic nezaskočilo. Vše dnes začíná vaším datem narození, vaším příjmem a sociálním systémem, který nám republika dává. Proto jsem ze srdce přesvědčen, že diagnostiku osobních financí by měl mít opravdu každý, prostě vám otevře oči.

Dalším takovým aspektem, na který v praxi narážím, je nedostatek času. Doba je v ekonomické progresi a je snad více práce než lidí, kteří by práci udělali. Proto jsme se rozhodli ušetřit vám maximální objem času a zároveň vám předat ty nejkvalitnější informace, které jsou v mém dosahu. A proto jsem se rozhodl založit tento projekt ZLATÁ ČESKÁ RODINKA.

Tomáš Holý

CEO Zlatá Česká rodinka